naar inhoud

Kasteel van Beersel

In Beersel pronkt het kasteel van Beersel, gekenmerkt door zijn dikke muren vol schietgaten en zijn drie imposante torens. Wat ooit begon als een robuuste militaire burcht om Brussel te verdedigen, evolueerde doorheen de eeuwen tot een adellijke residentie, een romantische ruïne en zelfs tot een iconisch stripdecor. Vandaag bouwt Herita verder aan de toekomst van deze unieke waterburcht.

Openingsuren:

  • Tijdens schoolvakanties(paas-, zomer- en herfstvakantie) geopend van woensdag t.e.m. zondag van 11.00 uur tot 17.00 uur.
  • Vanaf 25 april t.e.m. 1 november 2026 geopend in het weekend van 11.00 uur tot 17.00 uur.
  • Schoolbezoeken en groepsbezoeken zijn mogelijk op aanvraag.

Tarieven:

  Toegang Inbegrepen
Volwassene € 6 QR-audiotour
Kinderen (3 tem 18 j.) € 3 Zoektocht voor kinderen +6j 
 < 3 jaar gratis  
Gezinsticket (2 volwassenen en max. 4 kinderen) € 18 QR-audiotour
Zoektocht voor kinderen +6j 
Inwoners van Beersel € 3 QR-audiotour
Herita-lid of Lerarenkaart gratis QR-audiotour

 

Toegankelijkheid:

  • Het Kasteel van Beersel is een échte middeleeuwse burcht. Dat wil zeggen dat er veel trappen zijn, veel oneffenheden in de vloeren en veel brede openingen. Wees je hiervan bewust voor en tijdens je bezoek. 
  • Een kasteelbezoek is niet aan te raden aan kinderen jonger dan 3 jaar. Houd je kinderen goed in de gaten en laat hen niet onbegeleid op ontdekking gaan in het kasteel.  
  • Alle ruimtes zijn open en kunnen koud en vochtig zijn. Zorg dat je daarop gekleed bent. Trek ook stevige schoenen aan.

Klassieke rondleiding met gids:

Een enthousiaste gids neemt je mee op pad en vertelt je meer over de geschiedenis van het kasteel en de vroegere bewoners.

  • Prijs: € 200 per groep van max. 20 personen. Kom je met je groep langs op donderdag? Dan geniet je van het kortingstarief en betaal je € 175.
  • Wanneer: groepsbezoeken zijn mogelijk van dinsdag tot en met vrijdag, tussen 10.00 uur en 17.00 uur. In de schoolvakanties zijn groepsbezoeken niet mogelijk.
  • Aanvragen: KBB Groepsbezoek | Herita
 

Op bezoek met de klas:

Het kasteel van Beersel bezoeken met de klas is zowel voor jou als voor je leerlingen een uitstap die lang blijft nazinderen! Keer samen met jouw leerlingen terug naar de riddertijd. Er is een aanbod voor leerlingen uit de tweede en derde graad lager onderwijs. 

Praktisch

  • Waar? Kasteel van Beersel
  • Wanneer? Op schooldagen tussen 9.00 en 17.00 uur.  
  • Duur? 2 uur
  • Prijs: € 50 per groep van max. 20 leerlingen, inkom kasteel € 2 per leerling, leerkrachten gratis.
  • Reserveer via kasteelvanbeersel@herita.be.