STEEK JE EIGEN GEUZE BIJ OUD BEERSEL

Wanneer

  • zaterdag 24 oktober 2026 van 14:00 tot 16:00 uur

Locatie

Brouwerij Oud Beersel
Laarheidestraat 230, 1650 Beersel

Altijd al willen ontdekken hoe Geuze tot stand komt? Tijdens deze interactieve activiteit ga je zelf aan de slag en leer je de kneepjes van het vak, samen met Gert Christiaens.

We nemen je mee in de wereld van Lambiek en tonen hoe verschillende vaten elk hun eigen karakter en smaakprofiel ontwikkelen. Je leert deze verschillen herkennen door te proeven, waarna je zelf je ideale Geuze samenstelt.

Van het selecteren van de juiste Lambieken tot het afvullen en personaliseren van je fles: je doorloopt het volledige proces en gaat naar huis met een unieke, zelfgestoken Geuze.

PROGRAMMA

• Introductie tot de gisting en rijping van Lambiek
• Sensoriële analyse van verschillende Lambieken
• Samenstellen van je eigen blend
• Afvullen en personaliseren van je fles Geuze

INBEGREPEN

• 1 fles (75 cl) zelfgestoken Geuze

GOED OM TE WETEN

• Heb je nog geen voorkennis van Oud Beersel of Lambiekbieren? Dan raden we aan om eerst een klassieke rondleiding te volgen en zo je ervaring verder te verdiepen.
• Taal: Nederlands & Engels, afhankelijk van de deelnemers.

PRIJS

• €35 per persoon
• Mogelijkheid om één extra fles aan te kopen (€9,50, max. 1 per persoon) – nu of ter plaatse.

DATUM & TIJD

• Zaterdag 24 oktober 2026
• 14u – 16u

LOCATIE

• Oud Beersel
• Ingang via de brouwerijwinkel

Organisatie

Oud Beersel
Laarheidestraat 230 , 1650 Beersel
Website
http://oudbeersel.com/

Leeftijd

vanaf 18 jaar
Naar top